Інфекційні захворювання з висипом у дорослих – як розпізнати
Хоча ми про них давно забули, вони нас пам’ятають… На жаль, дорослий вік не захищає нас від віспи чи кору! Все частіше інфекційні захворювання, які вважаються типовими для дитинства, діагностуються у дорослих. Лікарі пояснюють це нашою дитячою «заборгованістю» – відсутністю щеплень, відсутністю хвороб. Для 20-, 30- чи 40-річної людини зараження вірусами віспи, кору чи краснухи може бути справді небезпечним! Захворювання зазвичай протікає набагато важче і частіше спричиняє ускладнення. Тому що раніше ви відвідаєте лікаря, то краще! Також завжди варто подумати про проходження дитячої імунізації, якої не було, це ви зможете відвідавши блог блог Gita Grad.
Інфекційні захворювання: вітрянка
Виникає внаслідок зараження вірусом Varicella zoster. Мікроорганізм передається так само, як віруси застуди та грипу – повітряно-краплинним шляхом. Спочатку з’являються симптоми застуди: слабкість, біль голови, підвищення температури. Потім на шкірі вискакує висип: рожеві плями, папули, сверблячі, заповнені рідиною пухирі та струпи. Ваш лікар може призначити ліки, які зупиняють розмноження вірусу та знижують ризик ускладнень (запалення легень, серцевого м’яза, суглобів, печінки).
Інфекційні захворювання: кір
Винуватець – дуже заразний параміксовірус. Зараження відбувається повітряно-краплинним шляхом. Симптоми включають високу температуру, біль у горлі, сухий кашель, почервоніння кон’юнктиви, світлобоязнь та висипання – спочатку білі плями на внутрішній стороні щік, потім густі рожеві плями по всьому тілу. Лікування лише симптоматичне. Вам необхідно перебувати під медичним наглядом (через ризик бронхіту, пневмонії, інфекцій вуха та розладів нервової системи).
Інфекційні захворювання: краснуха
Захворювання викликається рубівірусом, який передається повітряно-краплинним шляхом. У дітей найбільш характерний симптом – рожевий висип, у дорослих він може не з’явитися (шкіра лише трохи червоніє). Ви можете відчувати жар, головний біль, жорсткість суглобів, збільшення та біль у лімфатичних вузлах. Краснуха особливо небезпечна для вагітних (ризик викидня) та молодих чоловіків (ризик запалення яєчок).